1:13 PM

Cudowny (niedoceniony) burak

Do młodego jęczmienia od Love4health dołączyłam sok z buraka. Uderzeniowa dawka witamin! Burak naprawdę ma właściwości lecznicze - przekonałam się o tym niejednokrotnie na własnej skórze.

Burak naprawdę leczy - a wielu z nas nie docenia tej rośliny. Biegamy za nowinkami w proszku, a w polskich ogródkach mamy prawdziwy rarytas! Nie lubisz szpinaku, a wiesz, że jest zdrowy? Nic nie szkodzi! Burak z powodzeniem go zastąpi. Oba warzywa mają bardzo podobne wartości:-)

Burak poprawia odporność; sprawia, że wolniej się starzejemy i zapobiega nowotworom!


Już jedna szklanka soku z buraka doda Ci energii, a dodatkowo uwolni od zgagi - dlatego szczególnie polecam sok z buraka kobietom w ciąży. Przyszłe mamy docenią też niewątpliwie inną ogromną zaletę buraka - mimo że nie jest on bogaty w żelazo ma działanie krwiotwórcze, dzięki czemu zapobiega anemii; ma też obfitość kwasu foliowego, który warunkuje prawidłowy rozwój dzidziusia.

Sok z buraka polecam też osobom z nadciśnieniem - naukowcy udowodnili, że im wyższe ciśnienie, tym mocniejsze działanie buraka, który ciśnienie obniża:-)


Nie lubisz smaku buraczanego soku? Dodaj do niego pomarańczę, albo kilka kropli soku z cytryny! I koniecznie pij schłodzony - smakuje wtedy wybornie!

Na zdrowie:-) :-) :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej hand made!

Copyright © 2016 Crochet Studio PL , Blogger