3:37 PM

Knit challenge

Wyszłam poza strefę komfortu, czego i Tobie życzę:-) Warto! Być może challenge odmieni Twoje spojrzenie na rękodzieło:-)


Na co dzień szydełkuję - kocham to! Druty nie są moją mocną stroną... Ale gdy tak patrzę na dzieła dziewiarek na Dzianej Bandzie marzę o tym, by spróbować. Hmm, te wspaniałe chusty i swetry robione na drutach od góry - marzenie:-) Prace Bandziorek (i zapas bawełny Dropsa po majowej promocji, który czekał na swój czas) zadziałały jak supermotywator.

Postanowiłam spróbować! Zaczęłam od... przekopywania YT. Niestety, nawet pod hasłem "prosty sweter na drutach" wszystko zdawało się być za trudne - podkrój pod pachy czy na dekolt ciągle są dla mnie nie do ogarnięcia. Może kiedyś ;-)

Jak zatem sprostać ambicji i wydziergać coś na drutach?! Odpowiedź na to pytanie przyszła równie spontanicznie, jak sama chęć zrobienia czegoś drutowego. Zrobię górę na szydełku, a dół na drutach!
Z karczkiem nie miałam większych problemów - zrobiłam go tradycyjnym sposobem wg schematu jak poniżej.


Dół sweterka wymagał ode mnie zdecydowanie więcej wysiłku. Z pomocą przyszła niezastąpiona Lousy Apostolopoulou! Uwielbiam Ją! Tak pięknie tłumaczy poszczególne wzory, że nawet ja - drutowy laik pomyślałam, że dam radę :-) Po prostu uwierzyłam w słowa, którymi Lousy zaczyna filmiki: To naprawdę prosty wzór! Postawiłam na ósemki. Na filmiku poniżej zobaczycie, jak je zrobić.W ten sposób powstał sweterek dla mojej córeczki. Obie go uwielbiamy! Jest niezastąpiony na sierpniowe popołudnia.


Szydełkowo-drutowy sweterek powstał z włóczki Drops Love You, kolor stary róż. To 100% bawełna. Producent informuje, że włóczka nadaje się na wszelkiego rodzaju projekty, w tym dla dzieci. Faktycznie, włóczka nie gryzie i oddycha, jest idealna na wyroby wiosenno - letnie. Niestety, mimo że producent twierdzi, że włóczka nadaje się na druty i na szydełko, mnie na szydełku nie robiło się z niej najlepiej... Luźny skręt nitek sprawiał, że szydełko nie łapało całej włóczki, musiałam dość często spuszczać oczka i nabierać je ponownie. To znacznie obniża komfort pracy i wydłuża czas spędzony nad robótką. Duet Love You i druty spisał mi się o niebo lepiej. Niewątpliwymi atutami tej włóczki są: cena i duży wybór kolorów - ja postawiłam na stary róż (jest genialny!). Robótka po praniu zachowuje formę, co jest ogromnie ważne. Mimo to raczej niechętnie do niej  wrócę. Mam jeszcze kilka motków Belle i chcę wierzyć, że nią będzie się robić lepiej:-) Efektem pracy pochwalę się niebawem - robi się tuniczka dla najmłodszej córci w kolorze malwy:-) Kolorek cudowny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeszcze więcej hand made!

Copyright © 2016 Crochet Studio PL , Blogger